Price Computing Scale
SS Price Computing Pole 30kg
| Specification | Details |
|---|---|
| Capacity Range | Upto 30kg |
| Accuracy | 1g / 5g |
| Platter Size | 240X290 mm |
| Body | SS Body |
| Piece Counting | Yes |
| Price Computing | Yes |
| In-built Battery Backup | Yes |
| Battery | 6 Volts |
| Display | Bright Green Dual LED Display |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Warranty | 1 Year Service Centre from the date of purchase (Domestic) |
| Power Efficient Operation | Yes |
| Design | Easy to Clean and compact design |
| Pole | Yes |
| Application | • Supermarkets • Agriculture • Building and Construction • Courier and Logistics |



