Table Top Scale
ABS Table Top 10kg
| Specification | Details |
|---|---|
| Capacity Range | Upto 10kg |
| Accuracy | 1g |
| Platter Size | 175 X 225 mm |
| Body | Durable ABS |
| In-built Battery Backup | Yes |
| Battery4 | 4 Volts |
| Display | Bright Green Dual LED Display |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Warranty | 1 Year Service warranty of the machine will be available from our Service Centre |
| Power Efficient Operation | Yes |
| Design | Easy to Clean and Compact Design |
| Application | • Groceries • Dry Fruits • Fruit Sellers • Vegetable and Fish Market • Retail Counter |



